Bağlantılar
 


İnternet üzerinden Go oynayabilmenizi sağlayan,
Türkçe dil desteğine sahip tek Go Sunucusu:Kiseido Go Sunucusu

Kiseido Go Sunucusu Yardım Bağlantıları:
KGS Kaçak Politikası
KGS Sıkça Sorulan Sorular


Türkiye Go Oyuncuları Derneği tarafından bu sene 6.sı düzenlenen
İstanbul Uluslararası Go Turnuvası,
Japan Foundation sponsorluğunda Nihonki-in'in katkıları ile ülkemize gelen
Profesyonel Go oyuncusu Hideki Enda, 9p'nin katılımı ile
7-8 Ekim 2006 tarihlerinde gerçekleştirilmiştir.

Detay bilgiler için:
http://www.istanbulgo.org/E-Posta Grubu:


Go oyunu hakkında bilgi paylaşımı sağlayan bir e-posta grubu. Go oyunu ile ilgili sorularınızı, öğrenmek istediklerinizi yazabilir, Go oyunu üzerine stratejileri, felsefesi, dünyadan ve KGS üzerine haberleri bulabilir ya da yollayabilirs
iniz...

YahooGroups aşağıya yazacağınız E-posta adresinize öncelikle bir onay postası gönderecektir. Üyelik işlemine devam etmek için o postada gösterilen yolu izlemelisiniz.

GoOyunu E-Posta Grubu'na Katılmak için
Powered by games.groups.yahoo.com


Hacettepe Üniversitesi Go Kulübü

1. Ulusal Hacettepe Go Turnuvası 18-19 Mart 2006 tarihlerinde,
Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampüsü, Ankara'da düzenlenmiştir...


ALTERNATİF TURNUVA

14-15 Nisan 2005 / KGS Türkiye Odası

Hikarunix; Go Oyununa adanmış olan tek işletim sistemi!
... ve elbette ki Unix tabanlı.

* Oynamayı öğrenebileceğiniz
* Çalışarak kendinizi geliştirebileceğiniz
* Bilgisayara karşı oynayabileceğiniz
* İnternete bağlanarak oyun oynayabileceğiniz
* Binlerce oyun ve problem kaydını inceleyebileceğiniz
* Bünyesinde birçok programı barındıran
* 'Bootable' özelliği sayesinde tüm bilgisayarları bir Go üssüne çevirebilecek

dopdolu bir cd, yalnızca 1 mini cd..

Bilgisayara karşı Go oynamakta kullanabileceğiniz 3 küçük programcık:

HANDTALK: "Go en yüksek düzeydeki entelektüel oyundur" diyen Chen Zhixing isimli Çinli bir Kimya Profesörü tarafından geliştirilmiş ve uluslararası yarışmalarda birçok ödül kazanmış olan en güçlü Go programlarından biri.

IGOWIN: Aslına bakılırsa Many Faces of Go isimli -ücretli- programın görücüye çıkmış ücretsiz versiyonudur. Bu küçük programcık ile birlikte 9x9 boyutlu tahtada bilgisayara karşı oynayabilir, böylece oyun hakkında bir fikir sahibi olabilir veya iş yerinizde bol bol kaytarabilirsiniz.

SMART GO 9x9: Go oynayan ticari bir program olan SmartGo: Player'ın 9x9 boyutundaki ücretsiz versiyonu. Arayüzü oldukça güzel olan, oynarken bilgisayarın yaptığı hesaplamaları da kısmen gösteren bir programcık. Ancak bu programla bilgisayara karşı oynayabilmek için bir de GTP motoru edinmelisiniz. Örneğin; GNU Go.

Japonya'nın The Daily Yomiuri Online gazetesinde düzenli olarak yayınlanan ve Rob Van Zeijst tarafından yazılan "The Magic of GO" isimli İngilizce Go Köşesi... Rob Van Zeijst eski bir insei (yani pro öğrencisi), şimdi ise 7dan amatör seviyesinde olan Hollandalı bir oyuncu.


Kore, Seul'deki Myongji Üniversitesi'nin "Department of Baduk (Go) Studies" bölümünde "Baduk History", "Baduk Culture" üzerine dersler veren Nam Chi-hyeong isimli bir akademisyen tarafından hazirlanan ve The Korea Times Gazetesinin Kültür bölümünde Haziran 2005'ten bu yana yayınlanmasına devam edilen Go makaleleri...


BÜLTENLER

The American GO E-Journal : Amerikan Go Derneği tarafından çıkarılan; Go dünyasından güncel haberler, oyun incelemeleri, makaleler, duyurular vb. bilgileri içeren elektronik dergi.

"GOAMA", International Go Newsletter: Rusya Go Federasyonu tarafından çıkarılan ve yayın hayatına yeni başlamış olan; Uzakdoğu'dan yeni hamleleri, profesyonel oyuncular ile yapılmış röportajları, oyun yorumlarını ve güncel haberleri içeren elektronik dergi.

Her seviyeden Go problemleri. Fazla söze gerek bırakmayan bir klasik...


Yorumlanmasını istediginiz bir oyununuzu gönderdiğiniz taktirde iki hafta kadar bir süre
içinde oyununuzu sizden yüksek seviyeli bir oyuncuyua detaylı bir şekilde yorumlatarak size geri gönderen bir site. Üyelik mecburiyeti yok. İmece usûlü çalışan bir site. Ayrıca daha önce yorumlanmış olan oyunları da seçip bilgisayarınıza kaydedebiliyorsunuz.