Yardım Bağlantıları

SSS
Kaçak Politikası

How To

Teaching
Editing Roles
Editable Game Types
Editing Tools
Moderation
Live Audio

Kaçak Politikası

Kaçak, oynadığı bir oyunu kaybederken çekip giden kişidir. Bu sayfalar size bir kaçakla karşılaştığınızda ne yapacağınızı ve KGS'nin bu sorunu nasıl ele alacağını açıklayacak.

Zaman zaman, siz oyun oynuyorken rakibiniz birden kaybolacaktır. Bu can sıkıcıdır. Oyunu bitirmek istiyorsunuz ama bu halde yapamazsınız. Daha kötüsü ise, kimi zamanlarda onlar ortadan kaybolduğunda kazanıyordunuz! Belki kaybetmekten kaçmak için ayrıldılar, belki de gerçekten kötü bir zamanlama oldu. Peki şimdi, ne yapacaksınız? KGS'nin politikası nedir?

İlk ne yapmalı

Onlara birkaç dakika verin. Sıklıkla, birileri aslında bir bilgisayar çökmesi veya buna benzer bir sorun yaşadığı halde "kaçak" olarak suçlanır. Kasıtlı olarak çıksalar dahi, birkaç dakika sonra düşüncelerini değiştirip geri gelebilirler. Ne olursa olsun, onları bulursanız, geri dönerek oyunu bitirip bitiremeyeceklerini kibarca sorun.

Onları bulamadıysanız

Basitçe oyunu kapayın. Bir gün bekleyin. Sunucuda tekrar gördüğünüzde konuşmayı deneyin. Yine, iyi olmaya çalışın. İlk defasında kaçmış olsalar dahi, belki bir gün sonra daha iyi bir havada olup oyunu bitirmeyi isteyebilirler.

Eğer geri dönmüyorlarsa veya oyunu bitirmeyi reddediyorlarsa

Eğer, sonuçta, onları bulamadıysanız veya sizinle oyunu bitirmeyeceklerse — her iki durumda da sonuç aynıdır. Oyunu bitiremeyeceksiniz.

KGS, bir politika olarak, sizi asla istemediğiniz birisi ile oynamaya zorlamaz. Eğer sizinle oynamak istemiyorlarsa, KGS onları da zorlamayacaktır. Zorlamaya çalışmayın. Daha önemlisi, onlar hakkında sohbet odalarında şikayet etmeye başlamayın. Bunu yapmak onların oyunu bitirmesini sağlamayacaktır; kimse umursamayacak ve yalnızca kendi kendinizi mızıkçı göstereceksiniz.

Kaçaklarla oynayan birçok kişi onların "elde ettikleri kazanç" konusunda endişelenirler. Bu konuda endişelenmeyin. Sunucu kimin oyunlardan kaçtığını izler. Oyunu kaybederken kaçan birçok kişi bunu çok sık tekrarlar. Sunucu onların, bu durumun yalnızca birkaç kötü bağlantı sonucu oluşmadığını anlayacak kadar yeterli oyundan kaçtığını bir kez gördüğünde, eski oyunları kaybedilmiş olarak işaretlemeye başlayacaktır. Eğer çok fazla sayıda oyundan kaçılmışsa, sunucu, oyun sonucunu kaçağın oyundan ayrıldığı anda rakibi lehine galibiyet olarak atayacaktır. Yani sabırlı olun; eğer onlar gerçekten kaçaksa, galibiyetinizi yakında alacaksınız.

Hatırlayın: Sohbet odalarında onlar hakkında şikayet etmeye başlamayın. Bunu daha yeni söylediğimi biliyorum, ama burada hatırlanması gereken en önemli şey bu. Faydası olmaz. Yalnızca bu durumu umursamayan diğer insanları rahatsız eder. Size bir galibiyet getirmeyecek. Kaçağın kötü hissetmesini sağlamayacak. Bu durumda yapabileceğiniz en kötü şeydir. Yalnızca şunu hatırlayın; kazandığınızı biliyorsunuz, kaçanlar da sizin kazandığınızı biliyor ve yakında sunucu sizin kazandığınızı anlayıp sizi kazanan olarak atayacak.